بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
منوی محصولات
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  آشنایی با دزدگیر اماکن و منزل

  دزدگیر اماکن، یک سیستم امنیتی است که در صورت ورود افراد غیر مجاز به منزل یا محل کارتان، به شما اطلاع رسانی می‌کنند. هر زمان که فردی از حریم از پیش مشخص شده دستگاه عبور کند؛ این سیستم به شما اطلاع رسانی می‌کند. این سیستم‌ها تجهیزات بسیاری دارند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند و در مجموع نیاز کلی ما به امنیت را برطرف می‌سازند.

  اجزا تشکیل دهنده دزدگیرهای اماکن

  بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها با خرید یک دستگاه می‌توانند امنیت محل خود را تضمین کنند درحالی که برای راه اندازی سیستم‌های حفاظتی اماکن نه تنها نیاز به دزدگیر مرکزی دارید، بلکه تجهیزات دیگری نیز مورد نیاز است تا بتوانید از نهایت امنیت استفاده کنید.

  سنسورهای دزدگیر اماکن

  سنسورهای سیستم‌های امنیتی خود انواع متفاوتی دارند؛ شامل:

  سنسور حرکتی

  محل قرار گرفتن سنسورهای حرکتی سیستم در ورودی‌های اصلی ساختمان است. جایی که بتوانند حرکت‌ها را تشخیص دهند.

  سنسور ورود

  سنسورهای ورود سیستم‌های امنیتی دو قسمتی هستند. یک بخش آن به خود درب یا پنجره متصل می‌شود و بخش دیگر آن به چهار چوب. این نوع سنسورها مجهز به مگنت هستند و در صورتی که درب و پنجره باز یا بسته شوند؛ سنسور تشخیص می‌دهد.

  دزدگیر اماکن چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است؟

  سنسور شکست شیشه یا تخریب دیوار

  گاهی به جای باز و بسته شدن درب و پنجره‌ها ممکن است از یکی از قدیمی ترین روش‌های ورود به ساختمان توسط سارقین، یعنی شکستن شیشه‌ها، استفاده شود. سنسورهای شکستن شیشه و درب اغلب با تشخیص شدت ضربه عمل می‌کنند.

  سنسور دود و گاز مونو اکسید کربن

  سنسور دود و مونو اکسید کربن از سنسورهای ضروری برای اماکن مختلف است. این نوع سنسورها در زمان‌هایی که هوای محیط مورد نظر برای تنفس زیان بار باشد یا دود زیادی در محل بر اثر آتش سوزی ایجاد شده باشد؛ به مخاطب تعریف شده، اطلاع رسانی می‌کنند.

  آژیر

  آژیرها اغلب با فعال شدن و آلارم دادن سبب ایجاد وحشت در فردی می‌شوند که وارد حریم شخصی دیگران شده است. این قابلیت در دزدگیر اماکن سبب می‌شود که سارق محل مورد نظر را ترک کند.

  ریموت

  برای سهولت استفاده، در زمان‌هایی که می‌خواهیم به سرعت دزدگیر را فعال یا غیر فعال کنیم؛ می‌توان از ریموت استفاده کرد.

  سیستم مرکزی

  سیستم مرکزی دزدگیر اماکن، دزدگیر و اجزایش را به موبایل افراد متصل می‌کند. بنابراین فرد در هر شرایط و در هر موقعیتی که باشد از آلارم های دزدگیر محل مورد نظر خود مطلع خواهد شد. بایستی خاطر نشان کرد که سیستم مرکزی خود از اجزای مختلفی تشکیل شده است.

  دزدگیر اماکن چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است؟

  پدال دزدگیر

  در زمان حضور مالک در اماکنی همچون صرافی‌ها، طلا فروشی‌ها و … ممکن است که دزدگیر غیر فعال باشد در چنین زمان‌هایی حتی با تحریک سنسورها آژیرها به صدا در نمی آیند. وجود یک پدال دزدگیر به کاربر اجازه می‌دهد؛ در صورت مورد سرقت قرار گرفتن با بهره گیری از پدال دزدگیر آژیر را به صدا در آورد.

  دزدگیر اماکن چگونه کار می‌کند؟

  سیستم دزدگیر اماکن، به گونه‌ای است که همه اجزا اعم از سنسورها به سیستم مرکزی اتصال دارند. سیستم مرکزی نیز به یک اپلیکیشن موبایل متّصل است. این قابلیت‌ها به ما این اجازه را می‌دهند که بتوانیم محل را از راه دور تحت کنترل داشته باشیم.

  معرفی انواع دزدگیر اماکن

  یکی دیگر از معیارهای طبقه بندی دزدگیر اماکن، نوع سیستم هشدار دهنده دزدگیر است. بر اساس این طبقه بندی دزدگیرها در دو گروه قرار می‌گیرند:

  ۱- دزدگیر اماکن ساده

  ۲- دزدگیر اماکن با تلفن کننده

  دزدگیر اماکن ساده

  طراحی این نوع از دزدگیر ها، مبتنی بر ایجاد صدا و آژیر است. از معایبشان این است که به سیستم‌های اطلاع رسانی مثل تلفن ثابت، هوشمند و اینترنت متصل نمی شوند، بنابراین مخاطب مورد نظر فقط در صورتی می‌تواند متوجه ورود افراد غیرمجاز به محل بشود که به آن جا نزدیک باشد. طبیعی است که چنین امکانی برای هیچ کس مقدور نیست.

  دزدگیر اماکن با تلفن کننده

  با پیشرفت تکنولوژی و محدودیت‌هایی که در دزدگیر اماکن ساده وجود دارد؛ نسل جدیدی از سیستم‌های امنیتی ایجاد و به بازار عرضه شده اند که دارای قابلیت اطلاع رسانی از راه دور هستند. برای این منظور در سیستم مرکزی دزدگیر، قسمتی قرار داده شده است که سبب اتّصال دزدگیر به خط تلفن ثابت و یا سیم کارت می‌شود. از طریق این ویژگی رخدادهای محل به مخاطب تعریف شده، اطلاع رسانی می‌شود. دزدگیر اماکن تلفن کننده خود به سه گروه مجزا تقسیم بندی می‌شوند:

  ۱- با تلفن کننده خط ثابت

  ۲- با تلفن کننده سیم کارتی

  ۳- با تلفن کننده خط ثابت و سیمکارتی

  دزدگیر اماکن با تلفن کننده خط ثابت

  از معایب و محدودیت‌های این نوع از دزدگیر ها، علاوه بر دشواری‌های سیم کشی، این است که سارقین توانایی قطع خطوط تلفن ثابت را دارند. پس نسل جدیدتری از این سیستم‌های امنیتی ارائه شدند.

  دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیم کارتی

  این نوع از دزدگیر اماکن، به راحتی و بدون دردسر امنیت محل را برای شما تأمین می‌کنند. با عمل کردن هر کدام از سنسورهای دزدگیر و یا هر گونه تحریک، از طریق پیامک یا تماس به مخاطب اطلاع رسانی خواهد شد.

  لیست 6 برند برتر دزدگیر اماکن و منزل
  1.  دزدگیر اماکن کلاسیک
  2.  دزدگیراماکن فایروال
  3.  دزدگیر اماکن gmk
  4.  دزدگیر اماکن انیک
  5.  دزدگیر اماکن سایلکس
  6. دزدگیر  اماکن پارادوکس

  جهت راهنمایی بیشتر با تیم ارتباط پردازان تماس بگیرید.

  نظر خود را بیان کنید